Menu
Zapekacie misky ako ideálny spôsob servírovania

Zapekacie misky ako ideálny spôsob servírovania

Autor článku: Monika Kóňová

Prečo je dobré mať vo svojej kuchyni pár zapekacích misiek? Sú totiž ideálne nielen na pečenie ale jednoducho aj na servírovanie. Vydržia teplo ale aj chlad a ak zvolíte pekný dekor, budú určite hlavnou hviezdou na vašom stole, či je piatok alebo sviatok.

Malé zapekacie misky sú ideálne najmä na dezerty a menšie pokrmy. Ľahko v nich pripravíte mini koláčiky, souflé alebo aj skvelé raňajky, či jednohubky. Nemusíte si robiť starosti s porciami, ľahko si ich spočítate. Navyše si ich môžete pripraviť vopred a dopiecť až keď je návšteva za dverami. Alebo naopak, ohriať ak je treba. Často sa v nich servírujú populárne čokoládové lávové koláčiky, ktoré sú vnútri ešte tekuté a napríklad aj obyčajné pečené vajíčka alebo plnka ku grilovanému kuriatku, či domáce knedle sú vhodným kandidátom, ktorým môžete spestriť váš stôl.

Väčšie misky sú ideálne na koláče, prílohy a opäť, správne zvolený vzor vie celý dojem z jedla len umocniť. Výber je nekonečný od guľatých, oválnych až po štvorcové. Sú tiež vhodné na pečenie mäsa, rýb aj hydiny. Predstavte si nedeľný obed, voňavé, chrumkavé kuriatko alebo kačku priamo na stole v bielej porcelánovej mise. Značka Berndorf vám umožní robiť obyčajné veci v neobyčajnom luxusnom prevedení. Úplne jednoducho a komfortne.

Ja ich pravidelne používam skoro každý deň, či už na pojedanie orieškov, servírovanie omáčok, zmrzliny alebo na chutné raňajky. Stačí ak dve misky vyložím slaninou, pridám za hrsť špenátu, rozbijem dve vajcia a deň sa môže začať. Iným obľúbeným receptom sú gratinované zemiaky alebo jednoduché slané mini koláče na posedenie s priateľmi. V každodennom živote ich rada používam na servírovanie omáčok, ktoré by sa inak rozutekali po tanieri. Takto mám všetko pokope a na svojom mieste.

V zapekacích miskách môžu totiž aj zdanlivo obyčajné veci vyzerať luxusne. Predstavte si naservírované párky na bielom porceláne, tri druhy horčice, každá v jednej miske a k tomu čerstvo upečené pečivo. A pri tom nie ste v 5* hoteli ale v pohodlí svojej kuchyne. Či už máte hostí alebo nie, dopriať si to môžete každý deň.

Pri výbere tých správnych misiek si dávajte pozor na kvalitu ich prevedenia. Pri značke Berndorf si však môžete byť istý, že dostanete len tie najlepšie produkty. Vysoko odolný porcelán, ktorý firma predáva sa nepoškriabe, takže sa ho nemusíte báť umývať v umývačke riadu a je vhodný aj do mikrovlnnej rúry. Navyše má  špeciálne brúsený spodok aby nepoškodil drevený, alebo iný povrch vášho stola. Môžete ho skladovať uložený na seba bez toho aby ste sa báli poškodenia, je dostatočne pevný a má veľmi odolné hrany. Takéto misky vám budú dobre slúžiť a robiť radosť celé roky. 

Čítalo 2404 ľudí

Komentáre:

Súvisiace články